Yeni bir yıl, yeni hayaller, yeni hedefler…

2021 yılı için yeni hedefler belirleyip kendime bir liste oluşturmak istiyorum. Genelde bu tür listelere bir heves çok madde eklenir ve bir çoğu hiç başlanılmaz yada unutulur. Ben bu listeleri her yıl düzenli olarak hazırlayıp, belirli aralıklarla dönüp incelediğim için şahsım adına bir itici güç oluyor ve motive oluyorum. Bu yüzden bu makalede çokta uçmadan, çeşitli konularda kendime hedefler koymak istiyorum.

🛒 Alınacaklar Listesi

2020 yılı içerisinde araba satın aldım fakat ehliyetim olmadığı için şoför koltuğuna hiç oturamadım. Arabalara zevkim olmadığı için bu yaşıma kadar hiç ehliyet almak yada araba kullanmak hevesim yoktu. Fakat aldığım araca binmemek kötü oluyor, yıl içerisinde ehliyet alıp şoför koltuğuna oturmayı planlıyorum.

🈺 İngilizce

İngilizce’de okuma ve karşılaştığım sorunları çözebilmekte sorunum yok; fakat konuşma, dinleme ve yazmada zayıfım, daha doğrusu pratiğim hiç yok. Artık eksik noktalarımı kapatıp, gönül rahatlığıyla ”İngilizce biliyorum!” diyebilmeyi istiyorum.

🏢 İş, Eğitim ve Okul Hayatı

Kodluyoruz çatısı altında verdiğim Frontend Bootcamp’i Ocak sonu itibariyle bitecek. Bu tür eğitimleri yıl içerisinde sık sık yapmak istiyorum.

Yazılım mühendisliği mezunuyum fakat farklı bir alanda daha uzmanlaşmak adına açık öğretime yazılmakta hedefler arasında.

♟️ Satranç

📚 Kitap

Sene içerisinde kitaplığımdaki bir heves alıp, okumadığım yada yarım kalmış kitapları temize çekmeyi planlıyorum. Bu seferde arada kaynamaması için 1000kitap üyeliği açtım ve kitap takibimi yapacağım. 2021 okuma hedefimi 9 kitap olarak belirledim, bu sayı yıl içerisindeki yoğunluğuma göre tabikide değişebilir fakat yaklaşık 40 günde 1 kitap hedefi hayalci bir yaklaşım değil.

👨🏻‍💻 Yazılım

Projesini ve sitesini tamamladığım ilk göz ağrım Turkuaz ilk versiyonunu (evet yıllardır çıkamayan o ilk versiyonunu) çıkmaya hazır. İnşallah Turkuaz v1.0.0’i yayına aldıktan sonra hızlıca React Turkuaz, Vue Turkuaz paketlerini de duyurmayı planlıyorum.

Geride kalan sene içerisinde çok büyük ve sağlam bir futbolcu datası oluşturdum ve bunu bir oyun projesi olarak hayatıma kazandırmak istiyorum. Şimdilik detayları bende kalsın.

JavaScript bilgimden dolayı, bu sene NodeJS ile backend’e adım atmak istiyorum.

👓 Sağlık

Hayat kalitesi direkt yarı yarıya düşüyor. İnşallah yıl içerisinde göz ameliyatımı yaptırmayı planlıyorum.

Kişisel Blog Sitem: omergulcicek.com

Makaleyi alkışlayarak destek olabilirsiniz 🌹

Frontend Developer

Frontend Developer